google-site-verification=T-QVZm8xvmdNQ8rI62i9LDIwFCVj9zMKIuFA2O_LMPk

Anasayfa

Sohbet

TÜRKİYE SOHBET

TÜRKİYE SOHBET

turkiye sohbet

Sosyalleşen ve gelişen Dünya düzeninde yirminci yüzyılın ilk çeyreğinde aktif rol oynayan İnternet ve dsl sağlayıcı hizmetler Dünya üzerinde yoğun talep ve rağbet görmekte. Bilgisayar 90’lı yılların sonuna doğru yükseliş sağlayan temel gereksinim olmaktan iki binli yılların başına doğru bir araç değil amaç ve gereksinim haline geldi. DSL İnternet bilgisayar deklarasyonun en önemli kollarından bir tanesi şüphesiz ki sosyal medya ve sohbet odaları gelişimi oldu 92’yılında Khaled Mardam Bey’ın Internet Relay Chat konusundaki sosyal sohbet siteleri atılımı bi anda anlık olumlu geri dönüşler almasıyla birlikte Türkiye sohbet konusunda oldukça hızlı yükseliş sağlayan bi ülke oldu ve devamında mIRC ile tanıştı. ICQ, Yahoo, MySqL ve Messenger gibi bilgisayar  programlarıyla haşır neşir olmaya başlayan Türkiye bunun devamın bu kolların en revaçta ve kullanımı daha global bir Dünya’ya hitap eden mIRC’i çok hızlı kabul etti ve kullanmaya başladı. Internet Relay Chat’in hızlı yayılmasının ardından Türkiye sohbet konusunda çok net ve emin adımlarla devam etmeye başladı. Kültürel kişilik ve sıcak kanlı olan Türk insanı tanımadığı kişiler ile anlık 3000-4000 kişinin bir ortam bulunduğu sohbet odalarına girmesiyle iki binlerin başlarında hemen hemen 10 kişiden 1’i chat, sohbet ve muhabbet konusuna haşır neşir olmaya başladı. Türkiye sohbet konusunda bir anda hızlı adaptasyon sağlamasının ardından ileriye dönük atılımlar yapan bir çok TÜRK firması ortaya çıktı. Artık televizyon kanallarından tutunda beyaz eşya firmaları, bankalar, müzik sanatçıları ve sanatın bir çok kolu artık Internet Relay Chat üzerinden ilerlemeyi atılım sağlamayı hedefledi.  Süregelen gelişimler ile kitle dahada yükseliyor Türkiye sohbet konusunda bi odak noktası haline geliyordu. Ücretsiz Sohbet odaları birbirinin ardına açılıyor sürekli bir ilerleyiş gözetleniyordu. Yabancı İnternet sağlayıcıları Türk sohbetine yatırımlar yapıyor chat, muhabbet, sohbet ve iletişim ağları kuruyordu. Türk insanı tarihin en köklü sayfalarından bir çok coğrafya değişimleri ile harmanlanmış toplum olduğundan olacaktır ki sohbet ve chat konusunda hızlı adaptasyon sağlayan kaynaşan ve tanışma konusunda zorunluluk çekmeyen bir ülke haline geldi. Artık internet kafelerde insanlar toplanıyor.

Toplantıların sonunda hep birlikte Türkiye sohbet odalarına giriyor bir çok iletişim ağını kullanmakla birlikte mIRC konusunda da kitle toparlıyordu. Toplumun yapı taşı haline gelmesine günler kala sistem değişiyor ve gelişiyordu. Türkiye sohbet konusunda artık sınavlarını tamamlamış Dünya’daki köklü firmalar artık TÜRK kullanıcıları barındıırmaktan  yoğunluk sağlayıp yatırımlar yapmaya başlamıştı. Ancak internetin evrimleşmesi ve gelişmesinden kaynaklı sosyal kollar daha da genişliyor ve gelişiyordu.  2000’li yılların ilk çeyreğinin ortalarına bilgisayara çok büyük rakip çıkıyor olmasından kaynaklı insanlar artık ev ve iş yerlerinde sabit kalmak istemediğinden MOBİL sohbet konusunda atılımlar istiyor ve  gelişmesi için yoğun firma talepleri arttırıyordu. GSM içi mesajlaşma sistem gelmesiyle mIRC ve IRC artık biraz daha ilkelleşmeye yüz tutuyordu. Bunun devamın da gelen videolu konferans ve medya ilerlemesi sosyal mecraları daha geliştiriyor yatırımları çoğaltıyor ve devamında artık sosyal medya statüsüne Internet Relay Chat’i almamaya yöneliyordu. Türkiye sohbet konusunda oldukça alışkanlık ve hobi kazanmasından kaynaklı süreç mobil uyumlu uygulamalar üzerinden devam etmek için atımlar sağlanılıyor sosyal medyanın o renkli ve resimli gelişimi Chat’te sohbet, chat ve muhabbeti biraz olsun bastırmasından kaynaklı olucak ki yönelim ve gelişim o yönde daha fazla kitle toparladı.

Şirketleşmeye yönelik ve reklam pazarı artık sosyal mecrada gelişmiş uygulamaların üzerinden yapılıyor olmaya başladı. İş tamamen ticari boyut kazandığından artık insanlar seviyeli sohbet etmek konusunda daha geriye dönük ilkel sayılan Sohbet sunucuları  yönlenmeye ve mobil sohbet konusunda arayışlara girmeye başladı. Türkiye sohbet konusunda hep önde gelen ve talep olan bi ülke halinde olmaktan hiç bir zaman kopmadı. Mobil uygulamalardan Türkiye sohbet konusunda çok hızlı bi adaptasyon sağlayıp gelişime ve yeniliğe açık internet sağlayıcı sunucular üzerinden devam etmeye başladı. Yanlız hala sohbet,chat ve muhabbet odaları konusunda ilkel sayılan bu medya artık biraz daha global isimler üzerinden devam etme konusunda emin adımlarla ilerliyor Türkçe konuşma enternasyonal isimler gibi örneklendirilecek Gelsene.org gibi sohbet siteleri kitle hala eskisi gibi hevesli ve heyecanlı sohbet etmek için yoğun vakit harcamakta. Türkiye sohbet konusunda oldukça iddialı ve keyif alan hobi mantelitesinde hiç kopmayan bir olmaktan hiç bir dönem vazgeçmedi. İlerleyen süreçlerde TÜRK sohbetinin gelişimi ve çatıları hakkında bir çok yazımızı sizinle paylaşacağız mutlu kalın esen kalın.

 

 

turkiye sohbet

 

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet - Forum -